utorok 10. novembra 2015

Spotrebované produkty, časť tretia

Ahojte!
Dnes vám opäť ukážem kozmetickú časť mojich smetí. Produkty, ktoré som za poslednú dobu spotrebovala. Vždy si ich pomaličky zbieram, aby v článku nebol len šampón, sprchový gél a pena na holenie... 
Ale dosť bolo okecávania, poďme rovno na to!

Začnem týmito dvomi šampónmi. Šampón od L´oreal bol určený na ochranu vlasov pred slnkom, morskou soľou, či chlórom. Vlasy naozaj chránil, nevysušovali sa mi toľko ani po kúpaní a nádherne sa leskli. Jediné, čo mi na ňom vadilo bolo to, že sa po ňom vlasy dosť ťažko rozčesávali.

Šampón repair therapy od Syoss je už mojou stálicou. Samozrejme používam aj iné šampóny, ale tento vždy pomedzi striedam. Vlasy krásne vyživuje, vyhladzuje, dodáva im lesk a zdravý vzhľad. Po tomto šampóne sa mi vlasy dajú ľahšie rozčesať a príjemne voňajú. 


Tento dva v jednom šampón a kondicionér som si kúpila len preto, že bol mimoň na obale. Ako decko :D. Mal príjemnú ovocnú vôňu a krásnu tyrkysovú farbu. Jeho konzistencia bola veľmi podivná. Raz vám z neho vyšiel gél a raz niečo riedke, takže bolo lepšie ho pred použitím trošičku pretrepať. Vlasy umyl, nevysušil, ale nejako extra nevyživil, nedodával toľko lesku ako iné. Ani že by ten kondicionér nejako pomáhal som si nevšimla. Napriek tomu si myslím, že ten šampón sám o sebe nie je zlý, keď si vezmem, že bol určený deťom. 


Tento mycí gél na tvár sme si s priateľom vyhliadli v Lidli. Chceli sme ho vyskúšať, tak sme si jeden spoločne kúpili. Je určený pre normálnu a zmiešanú pleť. Priateľ má pleť jednoznačne zmiešanú, ja mám mastnejšie čelo a bradu, ale líca a nos mám totálne suchý. A tu nastal ten problém. Tieto oblasti na pleti mi gél ešte viac vysušil, vytvorili sa mi nepekné šupinky. Takže som ho potom prestala používať. Priateľ ho dopotreboval, na jeho pleti nepôsobil žiadne škody. Mal po jeho použití príjemný pocit na pleti, pleť osviežil, vyčistil.


Micelárka od Dermacolu bola dobrá. Ale podľa mňa sú všetky micelárky rovnaké. Pokiaľ ma nikde neštípu, nenapínajú mi pleť, nevysušujú a odlíčia, tak s nimi nemám problém. Tie, čo jedno z toho robia sú pre mňa zlé micelárky. Táto s prehľadom odlíčila tvár aj oči, takže jej nemám, čo vytknúť. 

Pleťová voda od L´oreal bola dlhú dobu tiež mojou stálicou. Toto už bolo moje možno aj piate balenie. Je určená pre suchú a citlivú pleť. Ako som už spomínala oblasť nosa a líc mám suché a vždy na jeseň a zimu sa to horší. S touto vodičkou to ale vždy bolo zmiernené, netvorili sa mi suché šupinky. 


Túto penu na holenie som si kúpila ešte niekedy v lete. Keďže peny na holenie až tak často nepoužívam, pretože si vystačím aj so sprchovým gélom, tak mi vydržala aj pár mesiacov. Je určená pre citlivú pleť, pokožku nevysušovala, nedráždila, netvorili sa na nej žiadne pupienky. Navyše nádherne voňala.


Micelárna voda od Garnier bola pre mňa taktiež dobrá, odlíčila to, čo mala, neštípala, pleť nevypínala, nevysušovala. Toto veľké 400 ml balenie mi vydržalo tri mesiace, takže si myslím, že za tú cenu sa to oplatí.


Odličovač očí od značky Diadermine bol naozaj skvelý. Rýchlo a jednoducho oči odlíčil, v očiach neštípal ani nevyvolal žiadnu alergickú reakciu. Okolie očí nedráždil ani nevysušoval.


Môj obľúbenec, čo sa rozčesávania týka. Po tomto spreji od Schwarzkopf sa vlasy dali jednoducho rozčesať, príjemne voňali a navyše sprej dodával aj lesk. Tento sprej už používam 7 rokov a stále ma neomrzel.


Ja si ruky krémujem párkrát za deň a vždy ešte večer pred spaním. Na nočnom stolíku teda nesmie chýbať nejaký krém na ruky. Tento bol naozaj jeden z tých lepších. Rýchlo sa vsiakol, nezanechával žiadny mastný film. Ruky pekne hydratoval a pokožka na nich bola jemná a vyživená. Ja tento krém na ruky od značky Neutrogena môžem len odporúčať.


A pretože štetce sa tiež musia čistiť a ja som ich za poslednú dobu vážne čistila pravidelne, tak sa do spotrebovaných produktov dostali až dva čističe na štetce. Sú to tieto drogériové od značky Ebelin, s ktorými som taká spokojná, že si vždy kupujem rovno dve balenia. Na čistenie štetcov miniem vždy dosť hodné množstvo tohto produktu, takže jeden v zálohe neuškodí.


Mala som maličkú vzorku očného krému od Shiseido. Vzorka mi vydržala mesiac, pretože ja pod oči miniem len malé množstvo krému. Tento očný krém vyživoval, hydratoval a trošičku mi zjemnil tmavé kruhy pod očami. Nie je to nič prevratné, ale ak by plné balenie a dlhšie používanie dokázalo ešte viac zosvetliť tie kruhy, tak by to bol pre mňa malý zázrak. Cena ma však odradzuje a mám v zásobe ešte pár iných očných krémov, ktoré chcem vyskúšať.


Nie že by som spotrebovala celý tento rozjasňovač od So Susan, ale pri otváraní mi aplikátor ostal vo vrchnáčiku a v balení len diera. Takže som si produkt dala do iného menej atraktívneho balenia. Tento rozjasňovač rada používam najmä v lete, ale sem tam aj na jar a jeseň. Je na vodnej báze a veľmi ľahučko sa dá zapracovať do make-upu.


Za poslednú dobu som používala len tieto vatové tampóniky od značky Cien. Sú veľmi príjemné, neškriabu, nerozpadávajú sa. Odličujem nimi oči, pleť, ale používam ich aj na odstránenie laku na nechty.


Šampón a kondicionér od značky Olive Tree Product sa stali mojimi obľúbenými. A pretože oba majú 1000 ml, tak mi aj veľmi dlho vydržali. Sú s arganovým a olivovým olejom. Voňali ako už na obale píšu, ako sladký pomaranč. Vlasy hydratovali, vyživovali, dodávali lesk, zdravý a svieži vzhľad, Veľmi ľahko sa dali rozčesať, neboli rozlietané a jednoducho sa nechali upraviť.


Posledným produktom na dnes je púder od essence, ktorý určite poznáte. Dobrý matný púder za dobrú cenu. Nedrží veky, ale nebol ani najhorší. Určite si ho raz kúpim znovu, no musím povedať že púder od Catrice - Prime and Fine mi vyhovuje o čosi viac.

Skúšali ste niečo z týchto produktov? Ako sa vám páčili?


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára